سوالهای متداول کانادا

 • آیا لازم است که ویزای تحصیلی را تمدید کنم؟

  تاریخ انقضای ویزای تحصیلی متفاوت است.معمولا این ویزاها تا پایان دوره تحصیلی اعتبار دارند.جهت تمدید ویزای تحصیلی شما باید پاسپورت معتبر و در صورت نیاز CAQ (جهت تحصیل در کبک) معتبر داشته باشید.دانشجویان باید دو تا سه ماه قبل از انقضای ویزای تحصیلی جهت تمدید آن اقدام نمایند.

 • من شهروند کشوری هستم،اما در کشور دیگری برای مدت طولانی زندگی میکنم.آیا باید از کشور خودم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم یا از کشوری که در آن زندگی میکنم؟

  شما میتوانید برای ویزای تحصیلی از کشوری که در آن زندگی میکنید ،یا از کشوری که شهروند آن هستید یا کشوری که قانونا مقیم آن هستید اقدام نمایید.

 • ویزای تحصیلی کانادا تا چه زمان معتبر است ؟

  این ویزا تا آخر دوره تحصیلتان معتبر است .اگر مدت زمان این ویزا را بخواهید بیشتر کنید باید درخواستی را مبنی بر تغییر وضعیتتان و یا تمدید اقامتتان در کانادا به اداره مهاجرت و شهروندی بفرستید.

 • هزینه مجوز یا ویزای تحصیلی را چگونه پرداخت نمایم؟

  شما باید هزینه ویزا را همزمان با درخواست ویزا پرداخت نمایید.این هزینه غیر قابل بازگشت میباشد حتی اگر درخواستتان رد شود.

 • ادامه تحصیل در کبک به چه صورت است ؟

  دانشجویان بین المللی که از دانشگاههای کبک پذیرش گرفته اند می بایست از اداره مهاجرت استان کبک مجوز تحصیلی دریافت کنند.جهت تحصیل در کبک شما ابتدا باید درخواست CAQ یا CSQگواهینامه پذیرش کبک نمایید و سپس برای اخذ مجوز تحصیلی اقدام نمایید

 • چه زمانی باید تقاضای ویزای تحصیلی کرد ؟

  به محض دریافت نامه پذیرش از موسسه مربوطه که میتواند مدرسه،کالج یا دانشگاه باشد،باید ویزای تحصیلی را درخواست نمایید.مدت زمان بین درخواست ویزا تا شروع تحصیل در کانادا بسته به اداره مهاجرت میتواند متفاوت باشد.

 • چگونه تقاضای ویزای اقامت موقت بکنیم ؟

  چنانچه علاوه بر ویزای دانشجویی کانادا به ویزای موقت نیاز داشته باشید،نیاز به ارسال درخواست جداگانه و یا پرداخت هزینه های اضافی هنگام درخواست ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت را ندارید.چنانچه درخواست شما پذیرفته شود اداره ویزا همزمان ویزای اقامت موقت و ویزای تحصیلی را برایتان صادر مینماید.

 • چگونه ویزای دانشجویی کانادا را دریافت کنیم ؟

  دانشجویان بین المللی مجوز تحصیلی را باید از اداره مهاجرت و شهروندی کانادا درخواست نمایند.این درخواست به محض دریافت نامه پذیرش از یک موسسه دانشگاهی کانادایی معتبر باید انجام گیرد.دانشجویان باید نشان دهند که پول کافی برای تحصیل و زندگی در کانادا را داشته و در برخی موارد باید آزمایشات پزشکی داده و گواهی سوء پیشینه از پلیس بگیرند.

 • ویزای اقامت موقت چیست ؟

  ویزای اقامت موقت یک مدرک رسمی بوده که توسط دفاتر ویزای کانادا صادر میگردد.این ویزا در پاسپورت شما زده شده و نشاندهنده این است که شما تمامی شرایط برای اقامت موقت در کانادا را دارا هستید.
  بسته به اینکه شهروند کدام کشور هستید ،ممکن است نیاز به ویزای موقت برای ورود به کانادا را داشته باشید.

 • آیا من نیاز به مجوز تحصیلی دارم ؟

  هر کسی که قصد تحصیل در کانادا بیش از شش ماه را داشته باشد نیاز به مجوز تحصیلی دارد.چنانچه قصد تحصیل کمتر از شش ماه را دارید اما قصد ماندن در کانادا را دارید باید قبل از آمدن به کانادا تقاضای مجوز تحصیلی نمایید.دانشجویان بین المللی از برخی کشورها علاوه بر مجوز تحصیلی ملزم به دریافت ویزای اقامت موقت نیز میباشند.

شرایط مهاجرت خود را به صورت رایگان ارزیابی کنید

پر کردن فرم ارزیابی و داشتن مشاوره تصویری با موکلین ما قبل و بعد از قرارداد به متقاضیان محترم موجب افزایش کیفیت خدمات و شفافیت پروسه کاری می شود. اطلاعات مربوط به شما طبق قانون ۱۹۹۸ محفوظ نگه داشتن اطلاعات انگلستان (UK Data Protection Act) در نزد ما محفوظ خواهد بود و با اراده شما در هر زمانی که شما بخواهید از بین برده خواهند شد.


ورود به فرم ارزیابی رهنمون     اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ویدیویی و فرم ارزیابی رهنمون