ویزای توریستی آلمان

ارائه بدهید و بعد از پیگیری و بررسی‌های لازمه ویزای موقت شما نسبت به مدت زمان درخواستی که بیشتر از سه ماه نخواهد بود، صادر میگردد

بسیاری از کشورها شرایطی را اعلام می‌کنند، تا صلاحیت گردشگران را برای دریافت روادید گردشگری بررسی کنند. برای مثال در بسیاری از کشورها ارائه مدارکی مبتنی بر بیمه سلامت گردشگر که تمامی هزینه‌های درمانی‌ را تا سقف مشخصی تأمین می‌کند، ضروری است. از دیگر شرایطی که اکثر کشورها به آن توجه دارند استطاعت مالی و اقتصادی گردشگران است. گردشگران باید با ارائه سپرده بانکی یا مدارکی دال بر دریافت حقوق بازنشستگی یا داشتن کسب‌وکاری موفق، استطاعت مالی خود را به اثبات برسانند.

ویزای توریستی آلمان به اشخاصی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از این کشور را دارند و برای مدت معینی در آلمان اقامت خواهند داشت. ویزای توریستی عموماً برای 3 ماه از تاریخ صدور به متقاضی اجازه‌ی اقامت در کشور آلمان را می‌ دهد و شخص باید قبل از اتمام 90 روز خاک آلمان را ترک کرده باشد.

برای تقاضای روادید آلمان (روادید کشورهای شنگن)، حضور متقاضی الزامی است و مصاحبه انجام می‌گیرد.  فرم تقاضای روادید با کمک وکلای ما پر می شود و بعد از وقت ملاقات گرفتن از سفارت برای شما. شما باید به همراه همه مدارک خودتون فرم رو هم روز انجام مصاحبه ارائه بدهید .

اولین مرحله برای درخواست روادید هر کشوری تکمیل فرم درخواست روادید کشور مربوطه است.  که این فرم را  موسسه رهنمون و وکلا برای موکلین خود پر می کنند و به سفارت آلمان ارسال می کنند.

توجه : اگر خانوادگی سفر می‌کنید برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید.

فرم تقاضای روادید در دو نسخه باید تکمیل شود

مدارک موردنیاز برای ویزای آلمان:

مدارکی که باید علاوه بر فرم تکمیل‌شده در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما برگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی شما در سفارت می‌ماند. کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

1. شناسنامه ایرانی

2. گذرنامه؛

اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.

3. سه قطعه عکس رنگی؛

توجه : چنانچه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، باید دو قطعه عکس رنگی از هر کدام  از همراهان نیز در مدارک موجود باشد. ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام‌رخ در ابعاد ۴*۶ که کمتر از سه ماه پیش گرفته شده و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس همخوانی داشته باشد. طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

4. دعوت‌نامه؛

اگر دعوت‌نامه ندارید، برگه‌ی رزرو هتل برای تمام مدت اقامت در آلمان یا مدارکی مانند سند مالکیت، قبض مالیات ملکی یا قبض عوارض سکونت که نشان دهد شما صاحب مسکن در آلمان هستید.5. اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادر یا قیم قانونی؛ برای کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند.

5. اجازه‌ی کتبی و رسمی پدر یا مادر یا قیم قانونی؛ برای کودکانی که تنها یا به همراه شخص ثالثی سفر می‌کنند.

7. گواهی اشتغال به تحصیل؛ برای دانش‌آموزان دبستانی، دبیرستانی و دانشجویان .

8. بیمه مسافرتی؛ متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ 30 ‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور آلمان داشته باشد.

9. بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد آلمان

10. در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت

که در آخر همه مدارک شما رو کامل کرده و به سفارت ارسال می کنیم , که بعد از ارسال مدارک و انجام مصاحبه حضوری عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت روادید هستید یا خیر.

شرایط مهاجرت خود را به صورت رایگان ارزیابی کنید

پر کردن فرم ارزیابی و داشتن مشاوره تصویری با موکلین ما قبل و بعد از قرارداد به متقاضیان محترم موجب افزایش کیفیت خدمات و شفافیت پروسه کاری می شود. اطلاعات مربوط به شما طبق قانون ۱۹۹۸ محفوظ نگه داشتن اطلاعات انگلستان (UK Data Protection Act) در نزد ما محفوظ خواهد بود و با اراده شما در هر زمانی که شما بخواهید از بین برده خواهند شد.


ورود به فرم ارزیابی رهنمون     اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ویدیویی و فرم ارزیابی رهنمون