درباره آلمان

در تحولات جمعیتی آلمان سه گرایش را می‌توان ‌تشخیص داد: کم‌ بودن شمار تولد، افزایش میانگین سن و پیرشدن جامعه.

بیش‌ترین میزان تولد در آلمان مربوط به ‌سال 1964 با 357/1 میلیون نوزاد بوده است؛ از آن زمان کشور در سطح پایینی از زادوولد قرار دارد (در سال 2014، 715 هزار نوزاد متولد شد). از سال 1975 شمار زادوولدها با تغییراتی ناچیز حدود 3/1 فرزند به ‌ازای هر زن ثابت مانده است. ازهمین‌رو از 35 سال پیش تاکنون شمار کودکان یک‌سوم کم‌تر از شمار والدین و گروه 50 ساله‌ها امروز دوبرابر بیش‌تر از نوزادان است. هم‌زمان با این اتفاق طول عمر نیز افزایش یافته است. میانگین طول عمر مردان 77 سال و زنان 82 سال است.

 

تغییرات در ترکیب جمعیت را با پی‌آمدهای گران‌باری که برای توسعه‌ی اقتصادی و نظام تأمین اجتماعی دارد می‌توان با مهاجرت کنترل کرد. 3/20 درصد از کسانی که در آلمان زندگی می‌کنند (4/16 میلیون نفر) پیشینه‌ی مهاجرت دارند. از این تعداد 2/9 میلیون نفر دارای گذرنامه‌ی آلمانی و 2/7 میلیون نفر خارجی هستند. اعضای چهار اقلیت ملی به‌ عنوان «اقوام قدیمی» به ‌رسمیت شناخته شده و به‌طورخاص از حمایت برخوردارند: اقلیت دانمارکی (50 هزار نفر) و قوم فریزی‌ (60 هزار نفر) در شمال آلمان، سورب‌های لاوزیتس (60 هزار نفر) در امتداد مرز آلمان با لهستان و قوم سینتی و رومای آلمان (70 هزار نفر).

 

آلمان در مرکز اروپا قرار دارد و با نه کشور دارای مرز مشترک ‌است. هیچ کشور دیگر اروپائی بیش از این همسایه ندارد.

آلمان در شمال به دریای شمال و بالتیک راه دارد و در جنوب به رشته‌کوه‌های آلپ می‌رسد. مرتفع‌ترین کوه در آلمان سوگ‌اشپیتسه در بایرن با 2962 متر ارتفاع است. عمیق‌ترین نقطه در زمین با 54/3 متر زیر ارتفاع صفر در روستای نوین‌دورف ـ ساکسن‌بانده در ایالت شلزویگ ـ هولشتاین قرار دارد. آلمان با 354340 کیلومترمربع مساحت پس از فرانسه، اسپانیا و سوئد چهارمین کشور بزرگ در اتحادیه‌ی اروپاست. نزدیک به یک‌سوم از مساحت آلمان با جنگل پوشانده شده است. دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و آب‌راه‌ها دو درصد مساحت کشور را تشکیل می‌دهند. طولانی‌ترین رودخانه راین است. این رودخانه در جنوب غربی مرز میان آلمان و فرانسه را تشکیل می‌دهد. کمی شمالی‌تر شهرهای بن، کلن و دوسلدورف در ساحل آن قرار دارند. رودخانه‌ی اِلبه، دومین رود طولانی آلمان، شهرهای درسدن، ماگدبورگ و هامبورگ را به‌ یک‌دیگر متصل می‌کند و به دریای شمال می‌ریزد.

آلمان آب‌وهوایی معتدل دارد. در ژوئیه میانگین حداکثر حرارت 8/21 درجه و میانگین حداقل آن 3/12 درجه است. در ژانویه میانگین حداکثر حرارت 1/2 درجه و میانگین حداقل آن 8/2- درجه است. بالاترین درجه‌ی حرارت از زمان ضبط تغییرات جوّی در روز 5 ژوئیه‌ی 2015 با 3/40 درجه‌ی سانتی‌گراد در شهر کیتسینگن در کنار رود ماین ثبت شد.

 

شهرهای کشور آلمان

حین اقدام برای دریافت ویزای آلمان و حتی قبل از آن باید بدانید که قصد ورود به کدام شهر کشور آلمان را دارید. البته همه‌چیز بستگی به این دارد که شما ویزای آلمان را برای چه منظوری می‌گیرید. برخی شهرها مناسب متقاضیانی است که جهت ادامه تحصیل، ویزای آلمان گرفته‌اند. برخی دیگر مخصوص آن دسته افرادی است که به دنبال یافتن کار ویزای آلمان گرفته و راهی این کشور می‌شوند. همچنین ممکن است شما کارآفرین باشید و به‌قصد سرمایه‌گذاری اقدام به دریافت ویزای آلمان کرده باشید. به هر ترتیب در ادامه این مقاله به هر نیتی که دست به دریافت ویزای آلمان زده باشید سعی خواهیم کرد شما را راهنمایی کنیم. در شکل زیر محل جغرافیایی شهرهای مختلف کشور آلمان را مشاهده می‌کنید.

 

تفریحات سالم در کشور آلمان

به هر نیتی که ویزای آلمان را گرفته باشید باید برای خود برنامه تفریحی مناسب ترتیب دهید تا برای ادامه زندگی انگیزه داشته باشید. اگر اهل فیلم هستید باید بدانید سه‌شنبه‌ها روز سینما است و می‌توانید با قیمتی کمتر از ۱۰ یورو فیلم خوبی ببینید و سرگرم شوید. شما تنها با پرداخت ۷ یورو می‌توانید از موزه‌های مشهور آلمان بازدید کنید با تاریخ این کشور از نزدیک آشنا شوید. در مونیخ و خیلی از شهرهای آلمان تورهای پیاده‌روی رایگان برگزار می‌شود که به زبان انگلیسی است و شما را با قسمت‌های مختلف شهر آشنا خواهد کرد. با شرکت در این تورها برای ساعت‌های طولانی سرگرم شده و مطمئناً دوستان خوبی پیدا خواهید کرد.

شرایط مهاجرت خود را به صورت رایگان ارزیابی کنید

پر کردن فرم ارزیابی و داشتن مشاوره تصویری با موکلین ما قبل و بعد از قرارداد به متقاضیان محترم موجب افزایش کیفیت خدمات و شفافیت پروسه کاری می شود. اطلاعات مربوط به شما طبق قانون ۱۹۹۸ محفوظ نگه داشتن اطلاعات انگلستان (UK Data Protection Act) در نزد ما محفوظ خواهد بود و با اراده شما در هر زمانی که شما بخواهید از بین برده خواهند شد.


ورود به فرم ارزیابی رهنمون     اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ویدیویی و فرم ارزیابی رهنمون