ویزای آلمان

هرکسی قصد مهاجرت از ایران و شروع یک زندگی جدید در کشوری اروپایی را داشته باشد بدون شک آلمان یکی از گزینه‌هایی است که به آن فکر خواهد کرد  یکی از قدم‌های اولیه برای سفر به آلمان، دریافت ویزای آلمان است. ما شما را با نکات کلیدی در مورد مهاجرت به آلمان آشنا می کنیم. علاوه بر این برای زندگی در آلمان نیاز دارید با سبک زندگی و فرهنگ مردم این کشور آشنا شوید سعی که سعی کردیم تا حد ممکن شما را در این مورد راهنمایی کنیم .

 

چند نوع ویزای آلمان وجود دارد؟

به‌طورکلی چند نوع درخواست برای دریافت ویزای آلمان قابل ثبت است. در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توان مجموعه این  درخواست‌ها را به انواع ویزای آلمان با مدت اقامت کوتاه و انواع مختلف ویزای آلمان با اقامت بلندمدت تقسیم‌بندی کرد. همان‌طور که عنوان شد این یک تقسیم‌بندی کلی از انواع ویزای آلمان است و در ادامه به جزئیات این تقسیم‌بندی پرداخته شده است.

 

انواع ویزای آلمان برای اقامت کوتاه‌مدت

نوع ترانزیت ساده‌ترین و کوتاه‌مدت‌ترین نوع ویزای آلمان است که فقط مختص تردد در فرودگاه و مناطق اطراف آن‌ که محدوده مشخصی دارد، است. این نوع از ویزای آلمان عموماً برای افرادی است که در حال سفر به کشوری دیگر به‌اجبار باید در فرودگاه کشور آلمان توقف داشته باشند. دریافت ویزای آلمان از نوع ترانزیت معمولاً ساده‌تر از انواع دیگر ویزای آلمان است.

البته شرایطی وجود دارد که شما برای توقف در فرودگاه‌های کشور آلمان و منطقه بین‌المللی اطراف آن نیاز به دریافت ویزای آلمان از نوع ترانزیت ندارید. چنانچه گرین کارت دارید یا دارای روادید معتبر کشورهای ژاپن، کانادا، بریتانیا یا آمریکا هستید نیازی به دریافت ویزای آلمان از نوع ترانزیت ندارید. همچنین دارندگان روادید سیاسی یا بستگان اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز از دریافت ویزای آلمان از نوع ترانزیت برای تردد در فرودگاه‌های این کشور معاف هستند.

 

دریافت ویزای آلمان برای اقامت تا سه ماه

اگر قصد داشته باشید حتی یک قدم بیرون‌ از منطقه بین‌المللی فرودگاه بگذارید باید به فکر دریافت نوع دیگری از ویزای آلمان باشید. ویزای شنگن یا آن‌طور که در فارسی تلفظ می‌شود شینگن، برای آن دسته از متقاضیانی است که قصد تردد یا اقامت از یک ساعت تا سه ماه را دارند. برای سفر توریستی به آلمان، بازدید از نمایشگاه‌های مختلف که همه‌ساله در آلمان برگزار می‌شود، دیدار با بستگانتان که ساکن کشور آلمان هستند، سفرهای پژوهشی و یا سفرهای ورزشکاران، دریافت این نوع از ویزای آلمان الزامی است.

اگر با ویزای شینگن به کشور آلمان وارد شوید به‌غیراز موارد بسیار نادر، امکان تغییر یا تبدیل آن به نوع دیگری از ویزای آلمان که امکان اقامت بیش از سه ماه را به شما بدهد وجود ندارد. پس چنانچه قصد اقامت بیش از سه ماه را دارید باید به فکر نوع دیگری از ویزای آلمان باشید که در ادامه به آن پرداخته شده است.

چک لیستی که مسئولین صدور ویزای آلمان در سفارت این کشور در تهران برای سهولت عملیات درخواست روادید متقاضیان ویزای شنگن منتشر کرده‌اند از طریق آژانس سفری دیگر قابل دریافت است.

 

شرایط اقامت در آلمان برای مدت‌زمان بیش از سه ماه

ممکن است شرایطی به وجود بیاید که شما نیاز داشته باشید مدت‌زمان بیشتری در آلمان اقامت کنید. شاید برای گذراندن دوره‌ای آموزشی پژوهشی به فکر سفر به آلمان افتاده باشید و یا سه ماه مدت کمی برای ماندن در کنار عزیزانتان باشد. هر دلیلی که داشته باشید باید به فکر مدل دیگری از ویزای آلمان باشید، تنها ساکنان برخی از کشورها می‌توانند بدون ویزای آلمان برای مدت بیش از سه ماه در این کشور اقامت کنند که ایران جزو این کشورها نیست. برای اقامت بیش از سه ماه در کشور آلمان باید علاوه بر دریافت ویزای آلمان قبل از ورود به این کشور درخواست مجوز اقامت بیش از سه ماه را به سفارت این کشور در ایران بدهید.

 

شرایط مهاجرت خود را به صورت رایگان ارزیابی کنید

پر کردن فرم ارزیابی و داشتن مشاوره تصویری با موکلین ما قبل و بعد از قرارداد به متقاضیان محترم موجب افزایش کیفیت خدمات و شفافیت پروسه کاری می شود. اطلاعات مربوط به شما طبق قانون ۱۹۹۸ محفوظ نگه داشتن اطلاعات انگلستان (UK Data Protection Act) در نزد ما محفوظ خواهد بود و با اراده شما در هر زمانی که شما بخواهید از بین برده خواهند شد.


ورود به فرم ارزیابی رهنمون     اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ویدیویی و فرم ارزیابی رهنمون