کارت آبی یا بلوکارت کشور آلمان

در سال ۲۰۰۷ اتحادیه اروپا در پی کاهش شدید نیروی کار، به دنبال راهی برای برطرف نمودن این مشکل بود. کارت آبی راهی بود که به عقیده برخی از گرین کارت کشور آلمان الهام گرفته بود و به متخصصان و نیروی کار غیر اروپایی اجازه اقامت میان‌مدت در بسیاری از کشورهای اروپایی را می‌داد. کشور آلمان به‌عنوان غول صنعتی اتحادیه اروپا از همان ابتدا از این طرح به‌طور گسترده پشتیبانی کرد و این طرح را به‌عنوان راه‌حلی به متقاضیان ویزای آلمان ارائه کرد. بلوکارت یا کارت آبی به نیروی کار حرفه‌ای اجازه می‌دهد تا با خانواده خود برای کار به بسیاری از کشورهای اروپایی ازجمله آلمان سفر کند

 

چه طور می‌توان برای سفر به آلمان کارت آبی گرفت؟

مدرک تحصیلی مورد تائید و ارزشیابی شده در کشور آلمان یکی از ضروریات دریافت کارت آبی است. همچنین شما نیاز به قرارداد کاری دارید که حداقل دستمزد سالیانه تعیین‌شده برای این قرارداد باید به‌طور میانگین در حدود ۴۷۰۰۰ یورو باشد. البته برای مشاغلی خاص که با بحران نیروی کار مواجه هستند سخت‌گیری کمتری شده و این حداقل درآمد برای یک سال برابر ۳۸۰۰۰ یورو تعیین‌شده است. ازجمله زمینه‌های کاری که در این فهرست قرار دارد می‌توان به علوم پزشکی، رشته‌های مهندسی گوناگون، دانش‌آموختگان رشته ریاضی و علوم رایانه اشاره کرد.  شما می‌توانید ویزای آلمان را برای مدت‌زمان شش ماه اقامت درخواست دهید و در این مدت به دنبال شغل مناسب با حداقل‌های گفته‌شده باشید.

فراموش نکنید برای دریافت کارت آبی باید به زبان انگلیسی یا آلمانی تسلط کافی داشته باشید. هم‌چنین اگرچه الزامی نیست ولی بهتر است سن شما از ۴۰ سال کمتر باشد و سابقه کاری خوبی در زمینه‌ای که می‌خواهید در آن مشغول شوید داشته باشید.

 

اقامت دائم کشور آلمان

متقاضی بعد از دریافت ویزای آلمان و پیدا کردن شغل مناسب به مدت یک سال مشغول به کار خواهد شد و چنانچه بعد از یک سال درآمد او به مقدار تعیین‌شده برسد می‌تواند کارت آبی دریافت کند که برای سه سال معتبر است. بعد از آن در مراحل گوناگون به‌شرط پایدار بودن شرایط شغلی و پرداخت مالیات دارنده کارت آبی می‌تواند برای چند بار دیگر آن را تمدید کند. چنانچه همه‌چیز خوب پیش برود می‌توانید بعد از دو تمدید، درخواست تابعیت کشور آلمان را هم بدهید.

به‌طورمعمول یک دارنده کارت آبی می‌تواند بعد از ۳۳ ماه یا در بهترین شرایط در صورت داشتن مدرک زبان سطح B1 بعد از ۲۱ ماه موفق به دریافت اقامت دائم کشور آلمان شود. تا اینجا به نظر می‌رسد مسیر گرفتن ویزای آلمان برای شش ماه و سپس دریافت کارت آبی کشور آلمان هموارترین راه برای اقامت دائم در کشور آلمان است. با ادامه مقاله همراه باشید تا با روش‌های دیگری که می‌توانید با دریافت ویزای آلمان به اقامت دائم در این کشور دست پیدا کنید آشنا شوید.

 

شرایط مهاجرت خود را به صورت رایگان ارزیابی کنید

پر کردن فرم ارزیابی و داشتن مشاوره تصویری با موکلین ما قبل و بعد از قرارداد به متقاضیان محترم موجب افزایش کیفیت خدمات و شفافیت پروسه کاری می شود. اطلاعات مربوط به شما طبق قانون ۱۹۹۸ محفوظ نگه داشتن اطلاعات انگلستان (UK Data Protection Act) در نزد ما محفوظ خواهد بود و با اراده شما در هر زمانی که شما بخواهید از بین برده خواهند شد.


ورود به فرم ارزیابی رهنمون     اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ویدیویی و فرم ارزیابی رهنمون