ویزای همراه دانشجویی در کانادا

سیاست های مهاجرتی کانادا این اجازه را به دانشجویان بین المللی می دهد تا اعضای خانواده خود را جهت کار یا تحصیل درکانادا به همراه خود بیاورند. بدین ترتیب کلیه اعضای خانواده نزدیک یک دانشجو می توانند از تجربه زندگی در کانادا بهره مند گردند. همسر شخص متقاضی میتواند اجازه کار آزاد را دریافت کند و مشغول به کار شود و کودکان زیر سن قانونی میتوانند در مدارس کانادا تحصیل کنند

 

کلیه دانشجویان بین المللی در کانادا میتوانند اعضای درجه یک خانواده خود از جمله همسر خود را به کانادا دعوت کنند.

نحوه سیاست گذاری اداره مهاجرت کانادا به گونه ای است که اجازه میدهد اعضای خاصی از خانواده دانشجویان بین المللی برای کار یا ادامه تحصیلی به این کشور مهاجرت کنند. جهت اخذ چنین ویزایی راهکارهای مختلفی وجود دارد.

 

تعریف اعضای خانواده

درواقع منظور از اعضای خانواده همسر، شریک زندگی، فرزندان وابسته و والدین می باشد.

 

ویزای بازدیدکنندگان

در برخی موارد جهت اخذ ویزا و و رود به کانادا به عنوان بازدید کننده نیاز به اخذ یک ویزای موقتی یا (TRV) میباشد. همچنین در برخی موارد نیاز به انجام برخی آزمایش های پزشکی میباشد که ممکن است زمان صدور ویزا را تحت تاثیر قرار دهد.

شهروندان برخی کشورهای خاص نیاز به TRV ندارند اما از 10 نوامبر 2016، اکثر افراد مستثنی ویزای نیازمند یک مجوز الکترونیکی سفر (eTA) هستند. استثنای اصلی داشتن ویزا، شهروندان آمریکا هستند که نه به TRV و نه به eTA نیاز دارند.

 

مجوز کار برای همسران

دانشجویان تمام وقت به کمک یک ویزای معتبر تحصیلی میتوانند به همسر یا شریک زندگی خود کمک کنند تا جهت اخذ ویزای کار اقدام کنند. با اخذ مجوز کار همسر یا شریک زندگی دانجوی بین المللی اجازه کار یا در اصطلاح (Open Work Permit) خواهد داشت. شرایط این مجوز این است که دانشجو به صورت تمام وقت مشغول تحصیل بوده و یکی از مجوز های زیر را دارا باشد:

یک موسسه ی آموزش عالی دولتی یک موسسه ی آموزش عالی خصوصی که تحت قوانین و مقررات مشابه با یک موسسه ی دولتی فعالیت کند و نیمی از بودجه ی فعالیت خود را از دولت دریافت کند یک موسسه ی خصوصی با مجوز استانی برای اعطای مدرک این مجوز کار آزاد به دارنده ی آن اجازه می دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند و نیاز به یک پیشنهاد کار یا یک تاییدیه از وزارت کار ندارد. در ذهن داشته باشید که این مجوز کار آزاد ممکن است برخی مشاغل خاص (همانند مشاغل در مدارس یا بیمارستان ها) را شامل نشود مگر اینکه آزمایشات پزشکی ارائه شود.

زمانبندی مجوز کار همسران و رویه ی درخواست

مدت زمان جهت صدور مجوز کار در دفاتر ویزای کار کانادا تغریبا مشابه مدت زمان صرف شده برای ویزای تحصیل می باشد. همچنین متقاضی باید هزینه های مربوط به صدور ویزا را بپردازد.

گفتنی است همسر یا شریک زندگی میتواند به با ویزای توریستی وارد خاک کانادا شده و پس از ورود در خصوص اخذ مجوز کار اقدام کند. برای شهروندان برخی کشورها که در خصوص ورود به کانادا نیاز به TRVندارند ممکن است مجوز کار در همان لحظه ورود صادر شود.

 

فرزندان کوچک و قوانین مجوز تحصیلی در کانادا

اگر شما یا همسر شما در حال حاضر در کانادا اقامت دارید، فرزند کوچک شما می تواند بدون یک مجوز تحصیل در مقطع پیش دبستانی، دبستان یا متوسطه تحصیل کند. با این حال هنگامی که فرزندتان به سن قانونی استانی که در آن زندگی می کنید, برسد، برای ادامه ی تحصیلات خود در کانادا باید درخواست مجوز تحصیل دهد. این درخواست می تواند از داخل کانادا انجام شود.

 

درخواست همزمان و با همدیگر

در صورتی که مایلید با همراهان و خانواده در یک زمان وارد کانادا شوید باید برای کل اعضای خانواده یک درخواست پر کنید. همچنین گفتنی است اگر درخواست های متنوعی برای ویزا دارید مثل ویزای کار و ویزای تحصیل نیازمند مستندات دیگری خواهید بود و ممکن است لازم به پرداخت هزینه های اضافی دیگری باشید.

 

تمدید

در صورتی که در زمان اقامت خود در کانادا نیاز به تغییر در شرایط اقامت خود دارید باید درخواست یا درخواست های اضافی دیگری نیز ارئه نمایید. همچنین باید در نظر داشته باشید که از تاریخ انقضای مجوز کنونی شما حداقل ۳۰ روز باقی مانده باشد.

 

 

موسسه رهنمون و وکلا با بهره گیری از وکلای مجرب آمادگی خدمات رسانی به شما متقاضیان عزیز میباشد.برای شروع ارزیابی رایگان لطفآ فرم زیر را تکمیل بفرمایید. وکلای ما مشخصات شما را بررسی کرده و در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

 

اطلاعات ارائه شده دراین سایت فقط جنبه اطلاعات عمومی داشته و نباید توصیه حقوقی در نظر گرفته شود

شرایط مهاجرت خود را به صورت رایگان ارزیابی کنید

پر کردن فرم ارزیابی و داشتن مشاوره تصویری با موکلین ما قبل و بعد از قرارداد به متقاضیان محترم موجب افزایش کیفیت خدمات و شفافیت پروسه کاری می شود. اطلاعات مربوط به شما طبق قانون ۱۹۹۸ محفوظ نگه داشتن اطلاعات انگلستان (UK Data Protection Act) در نزد ما محفوظ خواهد بود و با اراده شما در هر زمانی که شما بخواهید از بین برده خواهند شد.


ورود به فرم ارزیابی رهنمون     اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ویدیویی و فرم ارزیابی رهنمون