اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی سندی است که از سوی اداره مهاجرت کانادا صادر می‌شود. سفارت کانادا فقط برای مدت خاصی اقامت تحصیلی صادر می‌کند. با توجه به این وضعیت دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در مونتریال، کبک یا سایر شهرها در پایان هر سال نسبت به تمدید ویزایشان اقدام نمایند. برای دریافت ویزای تحصیلی،متقاضی باید ابتدا از دبیرستان، دانشگاه یا کالج در کانادا پذیرش بگیرد. پس از دریافت پذیرش معرفی نامه ی خود را به سفارت کشور کانادا ارسال کند تا ویزای دانشجویی برای وی صادر گردد. پس از اتمام مراحل گرفتن ویزا، می‌بایست در مرکز آموزشی مورد نظر ثبت نام کرده و در آن جا اقامت موقت داشته باشد. لازم است ذکر شود که، در دوران تحصیل می‌توان نسبت به درخواست اقامت دائم در کشور کانادا نیز اقدام کرد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا:

دارا بودن مدرک زبان انگلیسی برای اخذ پذیرش از موسسات علمی (در صورت نداشتن مدرک زبان انگلیسی، پیش از شروع دوران تحصیلی باید این دوره در کانادا گذرانده شود )

 نمرات بالا برای پذیرش در دانشگاه‌های عالی

کمک‌های مالی دانشگاه و بورسیهٔ تحصیلی دانشجو بسته به رشته، معدل، دانشگاه و غیره دانشجو دارد.

اجازه تحصیل در شرایط زیر نیاز نمی‌باشد:

برای تحصیل در دوره‌ای که مدت آن کمتر از شش ماه باشد.

افرادی که والدین آن‌ها در کنادا اقامت قانونی دارند (به غیراز ویزای توریستی)

خانواده یا کارمندان سفارتخانه‌ها در کانادا

 

ویزای دانشجویی کانادا

اگر به دنبال تحصيل در كانادا و أخذ ويزاى دانشجويى كانادا هستيد، ابتدا بايد دانشگاه و يا موسسه اى كه قصد تحصيل در آن داريد را انتخاب نماييد. پس از أخذ پذيرش در رشته مورد نظر، و قبل از اقدام براى ويزاى تحصيلى بايد در آن مدرسه ويا كالج ثبت نام نماييد. برخى از أفراد به اشتباه فكر مى كنند نامه قبولى پذيرش دانشگاه يا كالج براى ورودشان به كانادا كافى است اما متاسفانه اين بدين معنا نيست.

 

: مزاياى ويزاى دانشجويى كانادا

علاوه بر مزاياى تحصيلى ، مجوز تحصيل تا پايان تحصيلات معتبر بوده و نگرانى بابت وضعيت مهاجرت نخواهد داشت و پس از ٢ سال متوالى تحصيل در كانادا مى توانيد براى اقامت دائم و زندگى در كانادا اقدام نماييد.

بعد از ٢ سال تحصيل بر اساس سهميه استانى قادر به گرفتن اقامت هستيد، ولى اگر سهميه اى نباشد با داشتن يك سال سابقه كار متقاضى مى تواند براى اقامت درخواست دهد.

دانشجويانى كه داراى ويزاى دانشجويى با اعتبار بيش از ٦ ماه در كانادا هستند، مى توانند به مدت ٢٠ ساعت در هفته و در طى زمان هاى تعطيلى به صورت فول تايم و بدون نياز به ويزاى كار مشغول به كار شوند.

پس از به پايان رسيدن ويزاى دانشجويى ، به دانشجو فرصت ٩٠ روزه ترك خاك كانادا داده مى شود. به شرط اينكه دانشجو تقاضاى ويزاى كار بدهد مى تواند در كانادا بماند.

دانشجو پس از إتمام تحصيل بسته به زمان تحصيلش مى تواند براى پيدا كردن شغل مناسب ويزاى خود را تمديد كند.

دانشجويان علاقمند به تحصيل در كانادا مى توانند با داشتن نمره آيلتس بالا و نمرات خوب دانشگاهى براى ادامه تحصيل در كانادا اقدام كنند.

اگر قصد زندگى و تحصيل در كانادا را داريد، براى پروسه پذيرشتان مهم است كه نشان دهيد توان مالى لازم براى تمام دوره تحصيلتان را داريد. اين بدان معناست كه جهت موفقيت در اخذ پذيرش بايد پول كافى در حساب بانكيتان داشته باشيد. هم چنين به محض ورود به كانادا بايد نشان دهيد كه پول كافى جهت پرداخت تمامى شهريه هاى تحصيلى را داريد.

با اينكه استانداردهاى زندگى و تحصيل در كانادا در دنيا بسيار بالاست اما هزينه زندگى و تحصيل در اين كشور در مقايسه با آمريكا و انگلستان براى دانشجويان بين المللى بسيار كمتر است. به همين دليل كانادا براى تحصيل در كالج ودانشگاه ارجح تر است.

ويزاى دانشجويى كانادا سكوى پرتابى براى شما براى داشتن زندگى موفق و تحصيل در خارج از كشور است.

 

کانادا دارای بهترین مدارس جهان می باشد

شمار دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند، بیش از سیصد هزار نفر است و این رقم هر روزه در حال رشد میباشد. بسیاری از دانشجویان به دلیل مزیت های خاصی که کانادا نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته دارد، کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند. افرادی که در کانادا تحصیل می کنند، از تحصیلات با کیفیت بالا و قابل قبول از لحاظ بین المللی برخوردار هستند و آنها را برای تحصیلات حرفه ای در کانادا یا خارج از کشور آماده می کنند. با این حال هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا به طور کلی پایین تر از سایر کشورهای توسعه یافته می باشد.

 

گزینه های شما برای تحصیل در کانادا چیست؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه آیا واجد شرایط دریافت مجوز تحصیلی کانادا هستید، فرم ارزیابی رایگان را پر کنید.

 

چه راههایی برای تحصیل در کانادا وجود دارد؟

چندین راه برای آمدن به کانادا به عنوان یک دانشجو وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید در کانادا با داشتن مجوز تحصیلی کانادا تحصیل کنید. در بعضی موارد ممکن است تحصیل در کانادا بدون داشتن مجوز تحصیلی نیز امکان پذیر باشد. در حالی که شما در حال تحصیل در کانادا هستید، ممکن است همزمان با تحصیل در جایی مشغول به کار نیز باشید. با این حال، اولین قدم این است که یک مدرسه کانادایی را پیدا کنید که مایل به حضور در آن هستید و برنامه تحصیلی آن مطابق با اهداف و آرزوهای شما است. پس از تحقیق بیشتر، می توانید فرم ارزیابی آنلاین رایگان را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت مجوز تحصیلی برای کانادا پر کنید.

اولین گام شما این است که یک مدرسه کانادایی پیدا کنید که به ان علاقه مند هستید. با هرگونه هدف آموزشی که دارید، کانادا دارای بهترین موسسات آموزشی عالی برای شماست. پس هنگامی که این مدرسه را پیدا کردید، وقت آن است که برای پذیرش درخواست کنید. بعد از این مرحله می توانید مجوز تحصیل در کانادا را بدست آورید. پس از یافتن چند مدرسه که به آنها علاقه مند هستید، از صفحه ما در درخواست پذیرش دیدن کنید. پس از دریافت نامه از یک موسسه آموزشی ، می توانید فرم ارزیابی رایگان را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه شروع تحصیل در کانادا پر کنید.

 

من در یک موسسه آموزشی کانادا پذیرفته شده ام.

اگر شما در یک موسسه آموزشی پذیرفته شده اید، اکنون وقت آن است که برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا اقدام کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این که چگونه ما می توانیم در دریافت مجوز تحصیل در کانادا به شما کمک کنیم، فرم ارزیابی رایگان را پر کنید. همچنین می توانید در مورد روش های تحصیل در کانادا بدون داشتن مجوز تحصیلی تحقیق و بررسی کنید تا ببینید آیا این گزینه ها برای شما مناسب هستند. پیش از ورود به کانادا، ما به شما توصیه می کنیم که درباره کار همزمان با تحصیل در کانادا نیز تحقیق و مطالعه کنید.

در حال حاضر من مشغول به تحصیل در کانادا هستم و مایلم بعد از اتمام تحصیلاتم در کانادا بمانم.

پس از اتمام تحصیلات در کانادا، دولت کانادا راههایی را امکان پذیر نموده است که شما بتوانید درآنجا اقامت گزینید، تجربه کاری به دست آورید و یا در پیشرفت اقتصاد و فرهنگ کشور کانادا سهیم باشید. به عنوان مثال ممکن است شما واجد شرایط دریافت مجوز کار در کانادا بعد از فارغ التحصیلی باشید یا اینکه دارای شرایط دریافت اقامت دائم از طریق تجربه کار کانادایی یا تجربه کار کبکی باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راههای اقامت در کانادا بعد از اتمام تحصیل فرم ارزیابی رایگان را پر کنید. میخواهم در حین تحصیل کار کنم. کار کردن همزمان با تحصیل امکان پذیر می باشد.

 

تحصیل در کانادا

مجوز تحصیل در کانادا راه قانونی و استاندارد برای تحصیل در کانادا از طریق دریافت مجوز تحصیل در کانادا می باشد تحصیل در کانادا بدون داشتن مجوز تحصیل در شرایط خاص، شما میتوانید بدون داشتن مجوز تحصیل، شروع به تحصیل در کانادا کنید. کارکردن حین تحصیل در کانادا دانشجویانی که احتیاج به کسب درآمد در حین تحصیل دارند میتوانند در ساعاتی خاص کار کنند.

 

کار بعدا از فارغ التحصیلی در کانادا

یکی از مزیت های اصلی تحصیل در کانادا این است که فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی را دریافت می کنند. این مجوز کار به دانشجویانی که در کانادا تحصیل کرده اند اجازه اقامت و کار را به مدت سه سال به آنها می دهد و همچنین این افراد می توانند وارد نیروی کار کانادا شوند و از طریق برنامه تجربه کار کانادایی می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند.

 

اخذ اقامت دائم

کانادا نیاز به دانشجویان بین المللی که تحصیل خود را در کانادا به اتمام رسانده اند دارد تا بخش بزرگی از نسل بعدی ساکنان دائمی را تشکیل دهند. برنامه های زیر این فرصت را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار میدهد: برنامه تجربه کار کانادایی اگر در یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزشی کانادایی تحصیل کرده اید و یا تجربه کار در کانادا دارید، می توانید از طریق این برنامه اقامت دائم کانادا را به دست آورید. برنامه های انتخاب استانی استان های کانادا دارای برنامه های خاصی هستند که به فارغ التحصیلان فرصت اخذ اقامت دائم را میدهند. برنامه تجربه کار کبکی در این برنامه کسانی که دارای تجربه تحصیل یا کار در کبک هستند میتوانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

 

کار همزمان با تحصیل در کانادا

دانشجویان خارجی / بین المللی با مجوز تحصیلی معتبر می توانند در هنگام تحصیل در کانادا در داخل یا خارج از دانشگاه کار کنند. دانشجویان بین المللی می توانند بدون داشتن مجوز کار به مدت 20 ساعت در هفته درطول برنامه آموزشی و همچنین به صورت تمام وقت در زمان تعطیلات مانند تعطیلات زمستانی و تابستانی و یا تعطیلات بهار مشغول به کار شوند. برای کار حین تحصیل دانشجویان بایستی:

دارای مجوز تحصیل معتبر باشند. • در یک موسسه آموزشی در سطح آموزشی بعد از دبیرستان مشغول به تحصیل باشند و یا در کبک در دبیرستان مشغول گذراندن یک برنامه حرفه ای باشند. • در سطح و رشته تحصیلی تعیین شده توسط موسسه آموزشی خود بمانند. • در یک برنامه آموزشی علمی، شغلی یا حرفه ای مشغول به تحصیل باشند که در نهایت موفق به دریافت یک مدرک، دیپلم یا گواهی شوند و این دوره آموزشی حداقل باید شش ماه طول بکشد.

دانشجویان بین المللی به محض واجد شرایط نبودن برای اجازه کار در حین تحصیل باید شغل خود را ترک کنند (به عنوان مثال اگر دیگر دانشجوی تمام وقت یک دوره آموزشی نیستند) مگر اینکه اقدام به درخواست اجازه کار کرده باشند.

دانشجویان بین المللی با شرایط زیر اجازه کار کردن در خارج از محیط دانشگاه را ندارند:

• دانشجویانی که در برنامه آموزشی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم و یا زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم ثبت نام کرده اند. • دانشجویانی که در حال گذراندن یک برنامه یا واحد درسی علاقه مندی های عمومی هستند. • دانشجویان بازدیدکننده یا مبادله ای در یک موسسه آموزشی خاص

بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان بین المللی می توانند مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را دریافت نمایند و شروع به کارکنند.

مجوز کار به عنوان کارآموز

در برخی از رشته ها دانشجویان می بایست به عنوان بخشی از برنامه تحصیلی مدتی را در جایی مشغول به کارآموزی شوند. چنین دانشجویانی علاوه بر مجوز تحصیلی می بایست مجوز کار نیز بگیرند.

 

معیارهای واجد شرایط بودن برای اخذ مجوز تحصیل در کانادا

مجوز تحصیل مدرکی است که توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برای دانشجویان خارجی صادر می شود تا در مدت زمانی محدود در موسسات اموزشی تعیین شده به تحصیل بپردازند. اکثر دانشجویان بین المللی نیاز به مجوز تحصیل برای تحصیل در کانادا دارند.

 

برای اخذ مجوز تحصیل در کانادا یک فرد باید دارای شرایط زیر باشد:

دریافت نامه پذیرش از یک موسسه اموزشی تعیین شده به منظور ارسال درخواست مجوز تحصیل

اثبات توانایی پرداخت شهریه اولین سال تحصیلی و همچنین هزینه های زندگی و هزینه بازگشت به کشور خود

دریافت گواهی پذیرش اقامت دائم در کبک درصورت تمایل فرد به زندگی در مونترال یا یکی دیگر از استانهای کبک

نداشتن هیچ گونه سوء سابقه. افرادی که دارای هرگونه سوء پیشینه قاانونی هستند یا به هردلیلی برای امنیت کشور کانادا خطر آفرین هستند ممکن است که مردود شوند. سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا ممکن است از فرد تقاضای ارایه گواهی عدم سوء پیشینه نماید.

برخورداری از سلامت جسمانی کامل. اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برای صرفه جویی در هزینه های پزشکی و خدمات درمانی از مهاجرین و مسافرین می خواهد که حتما قبل از ورود به این کشور آزمایشات مربوطه را انجام دهند.

متقاعد کردن افسر مها جرت به این که پس از اتمام مجوز تحصیل به کشور خود باز می گردید.

 

درخواست مجوز تحصیل

هنگامی که شخص متقاضی معیارهای لازم برای دریافت مجوز تحصیل در کانادا را دارد میتواند برای درخواست مجوز تحصیل اقدام کند. این درخواست میتواند از طریق انلاین و یا نامه نگاری صورت پذیرد. درخواست مجوز تحصیل از طریق نامه نگاری بایتس از طریق یکی از دفاتر مهاجرتی خارج از کانادا انجام گیرد. بلافاصله پس از نامه پذیرش از یکی از موسسات اموزشی کانادا باید برای درخواست مجوز تحصیل اقدام کنید. پروسه زمانی اخذ مجوز تحصیل متفاوت هست و در بعضی مواقع تاخیر زیادی دارد خصوصا در ماههای تابستانی سال.

 

پشتیبان مالی

متقاضیان مجوز تحصیل در کانادا بایستی قادر به اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های شهریه سال اول تحصیل خود باشند. آنها همچنین هرساله ملزم به معرفی منابع مالی برای هزینه تحصیل خود و یا همراهان خود هستند. جدول زیر هزینه مورد نیازفرد متقاضی را نشان میدهد:

راه های اثبات تمکن مالی دریافت ویزای تحصیلی کانادا

اگر متقاضی پول را به کانادا منتقل کرده باشد، ارایه صورتحساب بانک کانادایی به نام خود شخص متقاضی الزامیست.

اثبات گرفتن هرگونه وام دانشجویی یا آموزشی از یک موسسه مالی

صورتحساب بانکی فرد متقاضی در چهار ماه گذشته

یک پیش نویس بانکی با یک ارز قابل تبدیل

اثبات پرداخت هزینه شهریه و هزینه های زندگی مانند اجاره خانه

یک نامه از شخص یا موسسه ای که پشتیبان مالی شماست

اثبات کمک هزینه دانشجویی که در کانادا به شما پرداخت می شود.

در بعضی مواقع نیاز است که خانواده یا دوستان شخص متقاضی نامه ای نوشته و بیان کنند که در طول مدت تحصیل از لحاظ مالی متقاضی را پشتیبانی می کنند.

 

در صورت پذیرش درخواست مجوز کار

فرد متقاضی نامه ی ابتدایی تاییدیه را دریافت خواهد کرد. در نظر داشته باشید که این نامه مجوز تحصیل نیست و فرد متقاضی باید این نامه را هنگام ورود به کانادا به اداره مهاجرت تحویل دهد. اداره ماجرت سپس مجوز تحصیل متقاضی را صادر می کند.

اگر متقاضی اهل کشوری باشد که شهروندان آن نیاز به تاییدیه الکترونیکی سفر داشته باشند، ممکن است که متقاضی یک تاییدیه الکترونیکی سفر دریافت کند. در این موارد، تاییدیه الکترونیکی سفر بر روی نامه ابتدایی تاییدیه نشان داده خواهد شد. از آنجا که تایییه الکترونیکی سفر با پاسپورت شخص ارتباط دارد، بنابراین شخص متقاضی باید با پاسپورتی که با آن درخواست مجوز تحصیل داده است سفر کند.

اگر شخص متقاضی اهل کشوری باشد که شهروندان آن نیازبه ویزای اقامت موقت دارند، در این صورت متقاضی یک ویزای اقامت موقت دریافت می کند. ویزای اقامت موقت در پاسپورت شخص می باشد و شخص متقاضی بایستی قبل از اتمام تاریخ انقضای ویزا وارد کانادا شود. ویزای اقامت موقت همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که آیا فرد می تواند فقط یک بار وارد کانادا شود (ویزای یک بار ورود) یا اینکه چندین بار می تواند وارد کانادا شود (ویزای چندین بار ورود). از سال 2014، تمامی ویزاهای اقامت موقت به عنوان ویزای چندین بار ورود در نظر گرفته می شوند. شخصی که درخواست مجوز تحصیل می دهد نباید به صورت جداگانه درخواست ویزای اقامت موقت نیز بدهد. اگر درخواست مجوز تحصیل شخص مورد قبول واقع شود، همراه با نامه ابتدایی تاییدیه، برای وی ویزای اقامت موقت نیز صادر می شود.

 

تمدید مجوز تحصیل

پس از اخذ مجوز تحصیلی، ممکن است دانشجویان مجبور به تمدید یا تغییر مجوز تحصیل در طول دوره تحصیل خود در کانادا شوند. اگر دانشجویی در مقطع تحصیلی بعد از دبیرستان، مایل به تغییر موسسه اموزشی، برنامه درسی یا سطح تحصیلی باشد در این صورت نیازی به درخواست مجدد مجوز تحصیل ندارد بلکه متقاضی بایستی به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در مورد این تغییر اطلاع بدهد. به عنوان مثال، ممکن است وضعییت تحصیلی یک دانشجو از دوره کارشناسی به کارشناسی ارشد تغییر کند یا اینکه از رشته جغرافیا به فلسفه تغییر رشته دهد و یا اینکه بخواهد از کالج وارد دانشگاه شود. در این صورت نیازی به درخواست مجدد مجوز تحصیل نیست و تا زمان انقضای مجوز تحصیل میتواند در کانادا مشغول تحصیل باشد. با این حال، یک دانش آموز بین المللی که از مدرسه ابتدایی به دبیرستان یا از دبیرستان به یک موسسه پس از دوره متوسطه منتقل می شود، بایستس برای تغییر وضعیت شرایط مجوز تحصیلی خود اقدام کند. این درخواست باید به مرکز پردازش موارد اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در وگرویل آلبرتا ارسال شود.

 

بعد از اتمام تحصیلات، بسیاری از دانشجویان مایل هستند که در کانادا بمانند و کار کنند

مجوز تحصیلی، 90 روز پس از فارغ التحصیلی، صرف نظر از تاریخ نوشته شده در مجوز تحصیلی ، منقضی می شود. بنابراین بسیار ضروری است که دانشجویان وضعیت خود را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در طول این نود روز اطلاع دهند در غیر این صورت شانس خود را برای ماندن در کانادا از دست می دهند. بسیاری از فارغ التحصیلان واجد شرایط اجازه کار پس از فارغ التحصیلی می باشند. این مجوز به افراد این اجازه را می دهد تا به مدت سه سال پس از فارغ التحصیلی در هرکجای کانادا کار کنند. این تجربه کاری نیز می تواند به متقاضیان در اخذ اقامت دایم از طریق برنامه تجربه کار کانادایی یا برنامه انتخاب استانی کمک کند.

اگر یکی از فارغ التحصیلان برای اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی درخواست ندهند، به منظور قانونی بودن وضعیت خود بایستی:

 

وضعیت خود را به توریست تغییر دهد.

برای یک مجوز تحصیل دیگر درخواست دهد تا در برنامه تحصیلی دیگری ادامه دهد. به عنوان مثال، یک دانشجوی فارغ التحصیل کارشناسی میتواند در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل ادامه دهد.

کشور کانادا را ترک کند.

 

راههای کسب اقامت دائم بعد از تحصیلات

بسیاری از برنامه های انتخاب استانی و سایر برنامه های مهاجرتی دانشجویان را تشویق می کنند تا پس از اتمام تحصیلات خود در کانادا بمانند. پس از اتمام تحصیلات در کانادا، دولت کانادا راههایی را امکان پذیر نموده است که دانشجویان بتوانند درآنجا اقامت گزینند، تجربه کاری به دست آورند و درپیشرفت اقتصاد و فرهنگ کشور کانادا سهیم باشند. بسیاری از فارغ التحصیلان ابتدا مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را دریافت می نمایند و پس از آن برای اخذ اقامت دایم درخواست می کنند. پرکاربردترین برنامه های مهاجرتی برای فارغ التحصیلان بین المللی جهت اخذ اقامت دایم کانادا به این قرار می باشد:

تجربه کار کانادایی

تجربه کار کبکی

برنامه های انتخاب استانی

اگر شما در کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی تحصیل کرده اید، ممکن است استان محل تحصیل شما دارای برنامه استانی خاصی منطبق با شرایط شما باشد که از این طریق بتوانید اقامت دایم کانادا را سریع به دست آورید. علاوه بر این، برخی استانها به فارغ التحصیلان اجازه می دهند تا حتی اگر در آن استان تحصیل نکرده باشند، درخواست اقامت دایم از طریق برنامه استانی آن استان را بدهند.

 

برنامه های انتخاب استانی برای فارغ التحصیلان

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا

برنامه مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا

برنامه مهاجرتی استان منیتوبا

برنامه مهاجرتی استانهای نیوفاندلند و لابرادور

برنامه مهاجرتی استان نوااسکوشیا

برنامه مهاجرتی استان اونتاریو

برنامه مهاجرتی جزیره پرنس ادوارد

برنامه مهاجرتی استان ساسکاچوان

برای کسب اطلاع از اینکه آیا شرایط مهاجرت به کانادا را دارید فرم ارزیابی را پر کنید

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا

 

بسیاری از دانشجویان بین المللی که تحصیلات دانشگاهی خود را را در کانادا به اتمام می رسانند ، مایل به اقامت و کسب تجربه در کانادا هستند. هنگامی که دانشجویان تحصیلات خود را در یک برنامه اموزشی در یک موسسه آموزشی معتبر کانادایی به پایان رسانده اند، می توانند برای درخواست مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی اقدام کنند که این مجوز به آنها اجازه کار کردن در کانادا را می دهد. اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در تلاش برای حفظ دانشجویان بین المللی این برنامه را اجرا می کند. طبق این قانون، فارغ التحصیلان بین المللی می توانند اجازه کار سه ساله درکانادا را بدست آورند و همچنین آنها می توانند برای هر کارفرمای کانادایی در هر صنعتی کار کنند. علاوه براین، آنها نیازی به پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای کانادایی در زمان درخواست ندارند.

 

شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا

به منظور به دست آوردن مجوز کار پس از فارغ التحصیلی در کانادا، دانشجو بایستی: دوره ی تحصیلی دانشجو باید به صورت تمام وقت بوده باشد و طول دوره ی تحصیلی نباید کمتر از هشت ماه باشد. همچنین باید فارغ التحصیل یکی از موسسات آموزشی زیر باشد:

موسسات آموزش تکمیلی دولتی مثل کالج, دانشگاه, آکادمی های تجارت یا موسسات خصوصی آموزش عالی در استان کبک

موسسات و دانشگاه های خصوصی که فعالیت انها در راستای دانشگاه های دولتی می باشد.

مدارس دولتی خصوصی یا متوسطه (در کبک) که برنامه های واجد شرایط ۹۰۰ ساعت و یا بیشتر را ارائه می دهد که در انتها به دانشجویان مدرک دیپلم یا تحصیلات شغلی و حرفه ای می دهد.

موسسات اموزشی کانادایی خصوصی که تحت نظر قوانین ایالتی مجاز به اعطای مدرک مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند و البته در صورتی که دانشجو در دوره های درسی که مربوط به مدرک خود است شرکت کرده باشد نه در هر دوره درسی دیگری.

حداکثر زمان برای دریافت اقامت کاری با در دست داشتن مدرک فارغ التحصیلی نود روز می باشد.

مدرک فارغ التحصیلی دانشجو باید مورد تائید باشد. دانشجو بایستی دارای مجوز تحصیل معتبر در هنگام درخواست اجازه کار باشد.

 

متقاضیان باید به نکات زیر توجه کنند: برای اخذ اجازه کار سه ساله در کانادا، برنامه تحصیلی دانشجو باید حداقل دوسال باشد. با این حال، اگر طول دوره آموزشی کمتر از دو سال اما بیشتر از هشت ماه باشد، دانشجو می تواند اجازه کار را برای مدت مشابه برنامه تحصیلی دریافت کند. مدت اعتبار مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی نمی‌تواند بیشتر از طول دوره تحصیل باشد و دوره تحصیل باید حداقل ۸ ماه باشد. مثلاً اگر شما مدرکی از یک دوره تحصیلی ۴ ساله بگیرید، در صورت تحقق کلیه شرایط می‌توانید یک مجوز کار ۳ ساله دریافت کنید. در مواردی ممکن است که یک دانشجوی دارای مدرک دیپلم برنامه آموزشی دوساله از یک موسسه آموزشی معتبر کانادایی شایستگی اخذ اجازه کار سه ساله را نیز داشته باشد. اگرچه دانشجویان بایستی برنامه آموزشی هشت ماهه تمام وقت خود را قبل از درخواست اجازه کار تمام کرده باشند، در مواردی دانشجو میتواند قبل از به پایان رساندن تحصیل خود درخواست اجازه کار دهد. به عنوان مثال، اگر دانشجویی تنها دو واحد درسی از برنامه آموزشی خود را به پایان نرسانده باشد، دانشجو می تواند برای درخواست اجازه کار اقدام کند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر به بخش سوالات متدوال درباره مجوز کار پس از فارغ التحصیلی رجوع کنید. برای هر گونه سوال در مورد مجوز کار پس از فارغ التحصیلی و راههای اقامت و کار در کانادا پس از پایان تحصیلات خود، لطفا با وکلای ما تماس بگیرید.

 

شرایط مهاجرت خود را به صورت رایگان ارزیابی کنید

پر کردن فرم ارزیابی و داشتن مشاوره تصویری با موکلین ما قبل و بعد از قرارداد به متقاضیان محترم موجب افزایش کیفیت خدمات و شفافیت پروسه کاری می شود. اطلاعات مربوط به شما طبق قانون ۱۹۹۸ محفوظ نگه داشتن اطلاعات انگلستان (UK Data Protection Act) در نزد ما محفوظ خواهد بود و با اراده شما در هر زمانی که شما بخواهید از بین برده خواهند شد.


ورود به فرم ارزیابی رهنمون     اطلاعات بیشتر درباره مشاوره ویدیویی و فرم ارزیابی رهنمون